Divočina s B-air

Dnes se vám pokusím zprostředkovat velmi intenzívní zkušenost naší zákaznice Jitky, která si u nás v loňském roce nakoupila funkční kalhotky a tričko.

Jednoho květnového dne si přišla zboží osobně vyzvednout k nám do kanceláře. Tak nějak jsme se daly do řeči a Jitka mi odvyprávěla svůj příběh, který mě totálně dostal.

Do nedávna pracovala jako účetní a jednoho krásného dne se vzbudila a uvědomila si, že nechce do konce života sedět v kanclu, mastit nějaká čísla, vzít si hypotéku a pak být do smrti uvázaná za nohu u kancelářské židle. Prostě a jednoduše chce ŽÍT… vidět SVĚT…něco si užít…a rozmyslet si co dál. A proto se s kamarádkou rozhodly, že vyrazí do DIVOČINY, stejně jako hrdinka stejnojmenného filmu.

Pro ty z vás, kteří film neviděli nebo nečetli životopisný román (Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail), hlavní hrdinka Cheryl (úžasně zahraná Reese Witherspoon) se vydá úplně sama a pěšky na 1700 km dlouhou cestu po PCT - Pacifik Crest Trail, což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.

Jitka s kamarádkou, inspirovány tímto krásným příběhem, úžasnou přírodou a dobrodružstvím, se na tuto zásadní a velmi náročnou pouť nakonec opravdu vydaly. Moc jsem jim fandila a držela palce, aby vše ve zdraví přežily.

Po třech měsících strávených v divočině se nám Jitka ozvala a poslala tuto krásnou a upřímnou recenzi na naše bambusové prádlo:

Dobrý den,

na konci května jsem si u Vás koupila kalhotky a tričko s krátkým rukávem. "Testovala" jsem je 3 měsíce v náročných podmínkách a minulý týden jsem se vrátila zase do ČR. Chtěla bych se s Vámi podělit o moje postřehy a zkušenosti.

Tričko jsem nosila zhruba 15 hodin denně, 6 dnů v týdnu, 2,5 měsíce při horské pěší turistice. Bylo práno přibližně 1x týdně a to většinou v potoce v ruce (jen vodou, občas mýdlem) a asi 4x za celou dobu potkalo pračku. A výsledek?:

Materiál je moc příjemný na kůži, na dotek. Vůbec se to nedá srovnat s umělými materiály, ze kterých je sportovní oblečení často vyráběné a ani s "kousavou" merino vlnou. Odolnost je nižší, než u umělotin, ale asi i díky kombinaci s elastanem o dost vyšší, než u čistého merina. Vadilo mi, že po vyprání trvalo nekonečně dlouho (v porovnání s jinými kusy oblečení), než tričko uschlo a to i při teplém slunečném počasí.

Oceňuju délku krátkého rukávu (mnoho jiných triček má rukávy příliš krátké a zpocený vnitřek paže se odírá o popruh od batohu) i délku samotného trička a prodloužený zadní díl.

- po asi měsíci každodenního nošení se na tričku začaly dělat drobné dirky (ze začátku jsem měla snahu je zašít, aby se očka nešířila dál) a odloupala se část nápisů

- po asi 6 týdnech jsem si všimla, že lem kolem krku a na spodku trička začíná lehce šisovat

- po asi 6 týdnech jsem si také všimla, že praskají některá vlákna především na ramenech a materiál začíná řídnout, což se událo nejspíš pod náporem těžkého batohu

- po 8-10 týdnech mi dochází, že tričko už pozbylo většinu svých skvělých funkcí a začíná mi být nepříjemné ho dále nosit

 

 

Pokud byste měli zájem, můžu Vám tričko doručit k "prozkoumání". Odvedlo ale skvělou práci a dokud fungovalo, nosila jsem ho ráda.

Hezký den přeje

Jitka

 

Tričko nám nakonec opravdu dorazilo, abychom ho mohli prozkoumat. A k naší obrovské radosti i po tak náročné zátěži stále vypadá jako tričko a co je nejdůležitější - VŮBEC NESMRDÍ! :-) Takovému divokému testu by neodolal žádný přírodní materiál.

Nám, menším dobrodruhům, vydrží B-air prádlo i několik let. 

Přikládáme i krásnou fotku z divočiny. 

Přejme nám všem, ať máme také takovou odvahu jako Jitka a dokážeme žít naše životy naplno!

Vaše Adéla